Tisková zpráva

Tisková zpráva

ESTROGEN

Paulina Skavova, Markéta Korečková, Mariana Jůdová

7. 8. – 29. 9. 2008

Galerie Mázhaus, Pardubice

Markéta Korečková, Mariana Jůdová a Paulina Skavova se znají již od dob studia na Akademii výtvarných umění v Praze. Paulina a Markéta jsou sochařky, Mariana se věnuje spíše malbě a počítačové grafice.

Výzva vytvořit společnou výstavu pro galerii Mázhaus v Pardubicích, která po pěti letech své existence prochází nelehkým obdobím na jehož konci možná stojí smutné uzavření této instituce, nebyla jednoduchá. Základním společným vodítkem výstavy je femininní pohlaví autorek….holky, ženy, estrogeny. Výstava je sondou do tří ženských mozků, ukazuje jak to asi chodí na Venuši.

Holky nosí sexy prádlo z peří, měděné korzety, respirátory a vyšívané gumové rukavice. Pohádky končí v kaluži krve, menstruace se ani princeznám nevyhýbá a květiny občas voní po střelném prachu. Na Venuši není všechno tak jak si možná novopečení pánové novomanželé myslí. Při průchodu galerií z radnice mají poslední šanci zjistit koho že si to odvádějí domů a jejich drahé polovičky mohou zavzpomínat jaké že to na Venuši bylo.