Akce

 • Antiwords Theathre 2

  Antiwords / divadlo 2013

  The Ambassador Theater presents the Spitfire Company's preview of Antiwords, directed by Petr Boháč and performed by prominent Czech physical theater actresses Miřenka Čechová and Jindřiška Křivánková in the Mead Theatre Lab at Flashpoint on September 21, at 8 pm. The new work draws inspiration from the works of Václav Havel, especially his play Audience and its legendary film adaptation, in which the role of the brewer was played by Landovský with his ability to drink nine pints of beer while in character. Aside from the two actors, major roles are played by oversized heads authored by sculptor Paulina Skavova, and by Sivan Eldar's music composed specifically for this performance. Under communism, Havel’s plays were banned in theaters; therefore, his work was performed in the living rooms, barns, pubs, and other unexpected places, which was often called “apartment theater.” In the intimate space of Flashpoint, enjoy this very special “apartment style” theater preview.

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Ne, 11/02/2014 - 20:18

 • masky pro Spitfire company 2

  Antiwords v Edinburgu 2015

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Po, 02/05/2018 - 19:16

 • divadelní představeni BAD CLOWNS, Spitfire company

  Bad clowns 2011

  Premiéra: 1.5.2011. Výprava: Paulina Skavova. Hudba: Jan Kučera, Mathieu Gautron. Choreografie: Cecile da Costa. Režie: Petr Boháč.
  Show s prvky klaunérie, nového cirkusu a vizuálního divadla. Bad Clowns jsou nový lidský druh... jsou DADA.
  http://www.youtube.com/watch?v=hfU2gVj76BE

  There is 1 image in this gallery.

  Poslední změna: St, 07/06/2011 - 11:10

 • 1

  Čtyři dny v pohybu 2006

  Ordinace Kolouchova snu...divadelní festival

  There are 9 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:15

 • Kostým " Kolouchův sen"

  Diana 2009

  Akce Koloucha " Brusinky 2009"

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Po, 10/26/2009 - 12:22

 • nevěsta

  Estrogen 2008

  ESTROGEN

  Paulina Skavova, Markéta Korečková, Mariana Jůdová

  7. 8. – 29. 9. 2008

  Galerie Mázhaus, Pardubice

  Markéta Korečková, Mariana Jůdová a Paulina Skavova se znají již od dob studia na Akademii výtvarných umění v Praze. Paulina a Markéta jsou sochařky, Mariana se věnuje spíše malbě a počítačové grafice.

  There are 6 images in this gallery.

  Poslední změna: So, 08/15/2009 - 10:19

 • Eurohead-01

  Eurohead 2000

  Společná akce mezi Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Prof. M.Knížáka), polskou akademií v Krakově a akademii v Helsinkách.

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:15

 • Forschung-am-Menschen0020

  Forschung 2004

  Forschung am Menschen, instalace v KKL v Luzernu u příležitosti lékařské konference

  There are 6 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:15

 • fragmenty milostných vztahů 3

  Fragmenty milostných vztahů/ SPITFIRECOMPANY 2017

  anečně-divadelní inscenace prolnutá do tématické výstavy.

  Spitfire company & Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla

  Kurátoři a performeři: Miřenka Čechová a Petr Boháč

  Hudba: Eliška Cílková

  Tanec: Inga Mykshina a Roman Zotov

  Zpěv: Alice Bauer

  Dramaturgie: Dominika Špalková

  Autoři uměleckých objektů: Paulina Skavová, Klára Jirková, Michal Pěchouček, Jan Miko, Jakub Tauš, Jan Zdvořák, Pavel Příkaský, Takao Kanemachi, Tereza Fišerová, Mariana Jůdová, Eva Chudomelová, Zuzana Šrámková a Lukáš Houdek

  Obrazy umožňující žít to, po čem toužíme i z čeho povědomě máme strach. Vítejte na výtvarné vernisáži i taneční inscenaci komponované v jediném večeru.

  V návaznosti na poslední produkce se Petr Boháč a Miřenka Čechová opět pokoušejí proniknout do hlubin vizuality tvořící síť našich snů i každodenní skutečnosti. Pozoruhodná umělecká inkluze zahrnuje originální díla soudobé výtvarné scény, tanec, hudbu i divadelní akci. Diváci se stávají součástí tvorby vernisáže šestnácti výtvarných umělců, jejichž díla tvoří krajinu tanečního divadla a inspiraci pro něj.

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Po, 02/05/2018 - 19:18

 • heroin west 2

  Heroin west 2017

  Taneční představení o ženě mezi kovbojema v prázdný stepi divokýho západu.
  Inspirací pro toto představení byla stepní krajina rozprostírající se kolem motelu v Utahu.
  Pusto, pumpa, občas kovboj, kůň či kráva.
  Choreografka Halka Je Třešňáková si realizací představení plní sen ze svého dětství, kdy milovala kovbojky.
  Jak se zbavit neustálé kontroly a hlídkování nebezpečného okolí? Jediným únikem je požití omamné látky. V postavě „Hrdinky“ se postupně odkrývají dvě polohy. Silová, s hroší kůží, kterou se musí presentovat navenek. A druhá, ženská, impulsům světa se poddávající.
  Výchozí inspirací Heroin West jsou velmi konkrétní obrazy známé z westernů, které autorky hodlají dovést do fyzického extrému: square dance v přeplněném saloonu, tasení zbraně, žvýkání tabáku, fyzická práce s koltem u pasu, opojení alkoholem, jízda na koni, klobouk na hlavě. Lascivnost, jemnost, svůdnost ženy se střídá s její obrannou agresivitou v macho světě divokého západu. Externí vulgárnost a sprostota jsou důležitým motivem pro základní projev tanečnice, který kontrastuje s jejím vnitřním prožitkem. Plastičnost a měkkost těla v momentech vzdávání se je v opozici s rychlým zbystřením při spatření neviditelného nepřítele. Společníkem tanečnice se stává kůň a tajemný muž. Ondřej Skala, jeho kytara a nekompromisní projev jsou nečekaným překvapením.
  Režie, choreografie: Halka Třešňáková
  Spoluautorka a tanečnice: Veronika Knytlová
  Hudba, zvuk: Ondřej Skala
  Scéna: Paulína Skavová
  Asistent scénografie: Rastislav Jacko
  Light design: František Fabián
  Produkce: VerTeDance, danceWATCH / Karolína Hejnová
  Koprodukce: Palác Akropolis, SE.S.TA.
  Za podpory: MKČR, MHMP, International Visegrad Fund, ALT@RT/Studio ALTA, Palác Akropolis, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Truc Sphérique/Stanica Žilina

  There are 2 images in this gallery.

  Poslední změna: Po, 02/05/2018 - 19:23

 • 16

  Kafkárna 2007

  Kolouchův sen na Kafkárně, speciální host Kurt Gebauer

  There are 6 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:14

 • maják

  Kolouchův sen, Malý mořský vlk 2010

  Loď bratří Formanů 6.6. 2010

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Ne, 07/11/2010 - 14:58

 • 14

  Lesbická škola Karla Nepraše 2002

  Kalendář s mírně erotickým podtextem studentek ateliéru sochařské školy Karla Nepraše, dárek k sedmdesátinám profesorovi Karlu Neprašovi.

  There are 8 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:15

 • soud

  Masky, Představení Procesy 2010

  There are 4 images in this gallery.

  Poslední změna: Čt, 10/14/2010 - 20:49

 • Narozeniny-K_N

  Narozeniny Karla Nepraše 2001

  Narozeninový dort pro pana profesora Nepraše, ve spolupráci s Vlastičkou Samohrdovou

  There are 4 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:15

 • pozvánka Jsme jiní?

  Projekt JSME JINÍ? 2011, Společenské centrum UFFO Trutnov

  http://www.youtube.com/watch?v=ICvllNpuvFU&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=xAXDRXLMHKE&feature=related

  UMĚLCI A DĚTI PŘEDSTAVUJÍ V GALERII UFFO SVĚT, VE KTERÉM NEJSME JINÍ

  Zajímavá událost se chystá na osmý listopadový den v trutnovském Uffu. ZŠ Sluneční Hostinné spolu se Společenským centrem Uffo připravují projekt s názvem „Jsme jiní?“ aneb „Děti tvoří pod vedením profesionálních umělců“. Během školního roku 2010/11 se děti ze speciální školy v Hostinném seznamovaly se známými osobnostmi ze světa výtvarného umění a výsledkem je nejen samotná výstava, ale i připravovaný galavečer s aukcí uměleckých děl, jímž diváky i účinkující provede Jaroslav Dušek.

  Děti pracovaly společně s přizvanými umělci různou formou. Například s kreslířem Jiřím Grusem vytvářely komiksové příběhy, s výtvarnicí Lenkou Stodůlkovou modelovaly z keramické hlíny brouky a hady. „Projektu se dále zúčastnila výtvarnice Tereza Komárková, která představí zástupce hmyzí říše z dřívek, hřebíků a plastů. Součástí celé akce byl i třídenní workshop nazvaný Hmatart, při němž sochařka Paulina Skavova pracovala v svém ateliéru s dětmi na tvorbě portrétů, reliéfů či otisků dlaní,“ popisuje ředitelka ZŠ Sluneční a iniciátorka celé akce Iva Faltová. Dalšími dětskými výtvory jsou například velké plátno „Divadlo světa“, jenž vzniklo pod vedením sochaře Kurta Gebauera, či malby na rýžový papír, které děti vytvářely čínskou tuší s Federicem Díazem. Vše zaznamenával svým aparátem fotograf Bohdan Holomíček.

  „Projekty tohoto typu si zaslouží naší pozornost a podporu“ prohlašuje ředitel Uffa Libor Kasík. „Svět mentálně postižených dětí, je mnohým velmi vzdálený a právě proto bychom na ně neměli zapomínat a stejně tak i na lidi, kteří jim pomáhají. Je obdivuhodné, jakým způsobem a s jakým nasazením pracuje pro školu paní ředitelka Iva Faltová a její tým spolupracovníků. My v Uffu jsme rádi, že u toho můžeme být,“ konstatuje Kasík.

  „Vernisáž, která bude pestrou prezentací děl umělců a dětí, bude spojena s aukcí a doprovodným programem v hlavním sále společenského centra Uffo,“ informuje Paulina Skavova, která má v projektu roli jako výtvarnice i jako kurátorka výstavy. Návštěvníky potěší poslech známých melodií v podání Ivy Faltové ml., Kateřiny Falcové a Libora Kasíka, či pobaví malé divadelní představení v podání žáků školy, pod vedením autorek scénáře Ivety Duškové a Petry Bílkové. Aukci povede a celým zajímavým večerem bude provázet Jaroslav Dušek, se kterým návštěvníci pokřtí Diář přátelství mapující celý projekt.

  Vernisáž s galavečerem proběhne 8. Listopadu od 18 hodin ve společenském centru Uffo, výstavu budete moci navštívit do 29. Listopadu 2011.

  There is 1 image in this gallery.

  Poslední změna: Ne, 01/22/2012 - 14:13

 • pozvanka-copy

  Prsten 2007

  Mariana, Paulina a Kolouch

  Mariana Jůdová, Paulina Skavova

  Vernisáž: 20. prosince 2007 od 18 hodin

  GALERIE U PRSTENU, Jilská 14, 110 00 Praha 1

  Výstava potrvá do 11. ledna 2008

  There is 1 image in this gallery.

  Poslední změna: So, 08/22/2009 - 08:49

 • Spitfire company KONEC - ČLOVĚKA PŘÍBĚH Z DRUHÉ RUKY 2017

  Spitfire Company slaví 10 let existence a projekt Konec --- člověka / Doba z druhé ruky bude jejím dosud největším počinem. Na jevišti se setkají současní i bývalí členové skupiny, hudbu píše skladatel a dirigent Jan Kučera, masky navrhuje sochařka Paulina Skavova a zvukový design tvoří Martin Tvrdý.
  Spitfire Company je jedním z nejprogresivnějších českých divadelních uskupení. Obdržela několik tuzemských i zahraničních ocenění – opakovaně Cenu Divadelních novin, The Herald Angel Award, dvě nominace na Total Theatre Award, cenu DNA, cenu Skupovy Plzně, nominaci na Cenu divadelní kritiky a další.
  První uvedení divadelní adaptace autorky knížek, které se staly součástí evropské kulturní tradice, v Česku. Oceněno Nobelovou cenou za literaturu.
  Divadelní symfonie z okrajů a záhybů současnosti, blízké minulosti i ohrožené budoucnosti. Neexistuje jeden určující příběh, ale nespočet intimních mikropříběhů, které tvoří dějiny naší každodennosti. Jaký je náš osud?
  Nelze si nevšimnout míry frustrace lidí, kteří se ocitli na okraji společnosti, a kteří kvůli tomu naslouchají novým dogmatům slibujícím jednoduchý návrat pořádků a jistot. Podobně začínají revoluce nebo totality. Světlana Alexijevičová je vždy s lidmi a pro lidi a píše o lidech. Proto jsou její knihy apoliticky politické. S neochvějnou jistotou nastavuje zrcadlo současné společnosti.

  There are 0 images in this gallery.

 • Weihnachtsausverkauf-08

  Weihnachtsausverkauf 2003

  Vánoční výprodej, performance Luzern, Švýcarsko

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:14

 • 11

  Ženské zbraně 2007

  Divadlo Alfréd ve dvoře
  http://www.myspace.com/kolouchuvsen

  There are 6 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:14

 • závěr...

  Ženské zbraně 2009

  Ženské zbraně
  Kolouchův sen (Michaela Huffstetter, Hana Poislová, a hobbystická skupina modelek a modelů )
  Autor: Kolouchův sen , básně: Petr Borkovec, Štěpán Rusín a Marek Daniel
  Režie: Jan Nebeský
  V divadle Alfred ve dvoře
  http://www.alternativatv.cz/encyklopedie/play/7038/
  http://www.alfredvedvore.cz/photo.php?perf_id=178

  There are 8 images in this gallery.

  Poslední změna: So, 08/22/2009 - 14:32

 • Zmizen-soch-01

  Zmizení soch 2001

  Zabaléní soch O.Zoubka v Síni Bohuslava Martnů v Trutnově

  There are 3 images in this gallery.

  Poslední změna: Pá, 04/17/2009 - 21:15